ST. ANTONIUS X STUDIO TOSCA

Van plastic afval uit het St. Antonius naar kunst in het St. Antonius

The Art of Care III

The Art of Care III is een collectie met fine line art op 100% plastic afval uit het St. Antonius. Voor deze collectie hebben de afdelingen OK, MMI, KCL-bloedlaberatorium, Radiologie, Farmacie/apotheek en Schoonmaak (schoon) plastic verzameld zoals dopjes en verpakkingsmateriaal.

Hiervoor is het plastic afval eerst vermalen tot kleine stukjes en vervolgens in een speciale oven tot plaat geperst. Deze nieuwe plaat is de basis voor het kunstwerk en kan net zoals hout bewerkt worden. Met acryl markers wordt vervolgens met de hand het fine line artwork op de plaat gezet. 

De werken kenmerken zich altijd door het fijne spel van fijne lijnen. Deze lijnen nemen je stuk voor stuk mee. Brengen je verder of juist terug naar de basis. Bij elkaar vormen ze een geheel, zoals het leven. In totaal is met deze collectie +/- 50 kilo plastic recycled (!)!

AVAILABLE:

Over Studio Tosca:

Studio Tosca is geboren in Deventer, maar in 2016 per ongeluk beland op Terschelling. Op Terschelling zijn de gevolgen van het wereldwijde plastic-gebruik goed zichtbaar. Door het zien van al het plastic dat er constant aanspoelt op het eiland is in 2022 de collectie ‘Recycled Lines’ ontstaan: een collectie op 100% recycled plastic.

Met de expositie ‘The Art of Care |||’ toont St. Antonius haar inzet voor het terugdringen van afval en het stimuleren van een circulaire economie. Tegelijkertijd heeft ieder werk als doel om een positieve impact te hebben op het (psychische) welzijn van bezoekers.

COLLECT

Voor de werken verzamelen we eerst plastic afval. Plastic strandafval of (bedrijfs)afval.

SHREDDER

Het plastic afval gaat vervolgens deze machine in. Deze machine vermaalt het plastic afval tot kleine korrels.

HET GRANULAAT

Deze korrels gaan daarna op een bakplaat een soort oven in waardoor het plastic smelt.

MELT & PERS

De oven is deze machine. De bovenste grijze kap verwarmd en onder de onderste koelt de plaat weer af.

DE PLAAT

Dan is dit het resultaat na 45 minuten in de oven en een paar uurtjes afkoelen!

ADD FINE LINES

Met acrylmarkers zet ik vervolgens een fine line artwork op de plaat en hebben we afval een nieuwe bestemming gegeven.

Je lievelingswerk uitverkocht of ook als bedrijf/organisatie helpen het gesprek over een circulaire economie op gang te brengen met artworks gemaakt van eigen plastic afval? Stuur hieronder een bericht voor meer informatie of bekijk hier meer projecten (klik hier).

    Winkelwagen